niedziela, 16 kwietnia 2017

Moje odkrycia cz.18. GORILLAZ

Hej hej

Kojarzycie pewnie charakterystyczne kreskówkowe teledyski z czterema dziwnymi typami??Tak tak to utwór Clint Eastwood grupy Gorillaz, który podbił uszy i oczy wielbicieli wszelkiej dobrej w tym niesztampowej muzyki. Klip pochodzi z 2001 roku, a sama grupa datuje swoje początki rok wcześniej.

źródło :[http://www.allmusic.com/artist/gorillaz-mn0000664770]
Kim są te cztery tajemnicze postaci i co grają od ponad 15 lat!!?
Do tej pory Gorillaz pojawił się osobiście tylko parę razy na scenie, działają jako zespół wirtualnie.
Skład:
  • Damon Albarn
  • Jamie Hewlett
Wirtualni członkowie:
  • 2-D – wokal, keyboard
  • Noodle – gitara akustyczna
  • Murdoc Niccals – gitara basowa
  • Russel Hobbs  perkusja

Co grają? Nie muszę przecież Wam mówić, że uwielbiam mieszanie gatunków muzycznych i schematów. Gorillaz doskonale wpisuje się w "moją" muzykę. To kompilacja rapu alternatywnego , rocka alternatywnego, indie rocka, elektroniki, trip hopu i tego co się chce usłyszeć. 
Dlaczego ich słucham?
Panowie są indywidualistami, od wielu lat wypracowali sobie indywidualny styl, który pozwoli fanom rozpoznać ich po pierwszej nucie, nie dają się zaszufladkować, tworzą nowoczesny zespół, który korzysta z nowoczesnych form przekazu, trafiając do różnych pokoleń muzycznych. 
Charakterystyczne teledyski to opowieści, z życia fikcyjnego lub prawdziwego członków Gorillaz. 
W 2006 roku szturmem zdobyli publiczność podczas tourne Demon Days promujące płytę pod tym samym tytułem.Gorillaz podczas tej trasy grali zasłonięci kurtyną przepuszczającą światło. Słuchacze widzieli tylko ich cienie. Mimo, a może dzięki temu zostali pokochani przez publiczność!! Polecam wydane w Polsce dvd z  Manchesteru.

Źródło :[http://www.gorillaz-unofficial.com/manchester/index.html]

To teraz polecimy z płyty: Dirty Harry ? mówi Wam to coś? 

Ciekawostką jest to że Gorillaz nagrał całą płytę ał nagrany we własnym studiu zespołu Kong Studios. Mógłbym opublikować wszystkie klipy zespołu, ponieważ wszystkie teledyski mają to coś, coś co wpada w pamięć. 

Od premiery Demon Days minęło parę lat zanim Gorillaz wydało następny, trzeci album "Plastic Beach" charakteryzujący się wpływem słynnych muzyków. Na płycie można usłyszeć : Mos Def, Snoop Dogga, Micka Jonesa czy Bobbego Womacka,
Zespół jak zwykle porusza w niej życiowe kwestie, tym razem jest to ekologia oraz szeroko pojęty konsumpcjonizm - co już zapowiada okładka:

Źródło: [https://en.wikipedia.org/wiki/Plastic_Beach#/media/File:Plasticbeach452.jpg]

Posłuchajcie z tejże płyty: 

tytułowy: 


stylowo przy Stylo :


Trzeba dodać że patrząc na te teledyski dochodzi się do wniosku, że ich twórcy musieli spędzić wiele wiele godzin pracy przy komputerach aby uzyskać TAAKI!! efekt. Przyznacie sami?

Może cofniemy się na chwilę do pierwszego albumu? Tomorrow comes today? Proszę bardzo:

Muzyczne koło Gorillaz możemy na razie przymknąć nowym utworem z nadchodzącej płyty:


Podoba się? Muzyka i teledysk jak zwykle wbijają się w pamięć

Z niecierpliwością czekający

Piotrek Floydomaniak Marchewa Wszędobylski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz